Depo Rafları

/ / Blog
Depo Raf Sistemleri

Depo Rafları Nelerdir?

Depo rafları, işletmeler için bir gereklilik olan, ürünlerin belirli bir düzen içinde saklanmalarını sağlayan sistemlerdir. Bursa firmamız, depolanmak istenen ürünlerin özellikleri, boyutları, saklama koşullarını gözeterek her siparişin amacına uygun üretim yapan bir firmadır. Bunun yanında deponun fiziki şartları, iş akış yönü ve sevkiyat hızına göre çeşitli çözümler üretmekte ve ürünlerini bunlara uyarak üretmektedir. Depolama sistemleri alanında deneyim sahibi olan Bursa firmamız, çeşitli hava koşullarına, iklim tipine, ürünlerin hacmine göre çeşitli depo ürünlerini üretmektedir.

Depo ürünleri, hayatı kolaylaştıran bir sistemdir. Kolay kullanılabilirliği ve verdiği düzen hizmetiyle hemen hemen her işletmenin tercih ettiği sistemlerdir. Şüphesiz her kurum ürünlerini düzenli ve kaliteli bir şekilde muhafaza etmek ister. Muhafaza edilecek ürünlerin hiçbir hasar almadan zarar görmeden saklanmaları gerekir. Bursa depo sistemleri, kullanılan malzemelerin zenginliği ve kalitesiyle işletmelerin istedikleri her türlü seçeneğe sahiptir.

Depo ürünleri, yüksek irtifalı depolama sistemleri, giydirme sistemleri, kayar/arkadan itmeli depolama sistemi, hareketli ürün sistemi, düşük irtifalı depolama sistemleri, kutulu ürünler için kayar sistemler, mezanin tip sistemler, sipariş hazırlama sistemleri ve konsollu tip sistemlerinden oluşur.

Yüksek İrtifalı Depo Rafları

Yüksek miktarda ürüne ulaşma imkânı sağlayan, yükseklik – genişlik ve yükte esneklik yaratan, tüm ürünlere direkt ulaşma imkânı olan sistemlerdir. Maksimum yükseklik sağlayıp ve minimum alan gereksiniminden dolayı verimli yer kullanımı sağlar. Ayrıca minimum personel kullanılarak yapılır.

Giydirme Raf Sistemleri

Giydirme depolama sistemi, ürün malzemeleri kullanılarak sisteme ait çatı ve yan cephe ile birlikte bir depo binasının oluşturulmasıdır. Giydirme ürün modelleri, inşaat yatırımı yapmayı gerektirmediğinden yüksek oranda maliyet avantajı sağlayan depo rafları sistemidir.

Kayar/Arkadan İtmeli Raf Sistemleri

depo rafları

Kayar sistemi, kutulu ürünler için sipariş hazırlama hızı sağlar. Ayak ve traverslerden oluşan depo ürünlerinin içine eğimli şekilde monte edilen kayar sistemleri çerçeveleri ve bunların içinde yer alan makaralardan oluşan sistemdir.

Hareketli Raf Sistemi

Hareket edebilir biçimde monte edilen ürünlerden meydana gelir. Alanın tabanına yerleştirilmiş raylar üstünde hareket eden Bursa depolama sistemleridir.

Düşük İrtifalı Depolama Sistemleri

Alçak yerlerde kullanılan depolama sistemidir.

Kutulu Raflar İçin Kayar Raflar

Kutuların, kolilerin, hafif eğimli olan ürünlere yerleştirilip makaralı kasetler üzerinde yardım almadan, kendi ağırlığıyla belirli bir hızla kayması şeklinde oluşan depo rafları sistemidir.