İçine Girilebilir Raf Sistemleri (Drive in)

İçine girilebilir raf sistemleri, aynı özelliklerdeki ürünlerin depolanmasına uygun olan sistemlerdir. Stoklama açısından kullanılabilecek en uygun depolama sistemleri ürünleridir. Bu sistemlerde kullanılan kılavuz rayı sayesinde hem giriş ve çıkışlar kolaylaşır hem de ayaklara hasar vermesi önlenir. Soğuk hava depoları ve yüksek ısıdaki depolarda galvaniz yapılması önerilir. Aynı ürün veya ürün gruplarınızın belirli bölgede ya da belirli bir rafta stoklanmasını sağlar. Böylece ulaşmak istediğiniz ürün ve ürün gruplarını anında bulabilirsiniz.

Ürün Hakkındaki Teknik Bilgiler

İçine girilebilir raf sistemleri ürünlerinde travers yerine taşıma için raylar kullanılmaktadır. Sistemin daha kaliteli, daha sağlam ve daha çok ekonomik olması, monte ve demonte özelliklerine sahip olması, ürün aralıklarının özel  ebatlarda ayarlanabilir olması, en az alanda en çok ürünü taşıması ve diğer sistemlere göre yine en az alanda maksimum depolama alanları yaratarak alandan tasarruf sağlaması en önemli özellikleridir.

  • Mevcut depo alanında maksimum ürün kapasitesi (%85'e kadar).
  • Ürünlerin arasındaki koridorların en aza indirilmesi.
  • Ürün giriş ve çıkışlarının kolaylıkla denetimi.
  • Yükleme kanalları farklı çeşitlerde birçok ürünlerin stoklanmasına olanak sağlar.
  • Ürünlerin bulunduğu ürün kanallarına tek yönden giriş ve çıkış yapılan bu depolama sisteminin yanı sıra, ürünlerin bulunduğu ürün kanallarına her iki yönden de giriş ve çıkış yapılabilen raf sistemi de (drive through) uygulanabilir.

Daha fazla bilgi veya teklif almak için iletişim adreslerinden bizlere ulaşarak ücretsiz keşfimizden yararlanabilirsiniz.

YUKARI
error: