Metal Raf Sistemleri İmalatı

/ / Blog
Çelik Raf

Metal Raf Sistemleri İmalatı

Bir raf sisteminin dayanıklılığından bahsetmemiz gerektiğinde, bir çok açıdan örnek vermemiz gerekebilir. Örneğin; darbe alma, ağır yüklerin dizilimi, uzun yıllar boyunca yapısal deformasyona uğramadan kullanılabilir olması, sistemin entegrasyonunun başarılı olması, ortam koşullarında dayanıklılık göstermesi gibi bir çok kriter dayanıklılığı anlamamıza yardımcı olur.  Genel olarak metal raf sistemleri imalatı için kullanılan ana malzemeler; demir ve karbon elementleri olmaktadır ki, bu elementlerin uygun oranda alaşımı sağlandığında, piyasa genelinde bulabileceğiniz en sağlam raf modeli karşımıza çıkmaktadır. Bu türden bir raf modeli, yazımızın girişinde sıralandırdığımız bir kaç farklı kullanım senaryosunda ve daha fazla senaryoda dayanıklılık gösterecek türdendir. Bu nedenden dolayı Bursa raf imalatçısı olan Rafgrup Bursa Raf Sistemleri İmalatçısı şirketimiz, özellikle de yüksek mukavemet özelliği ile ön plana çıkan bir raf sistemi talep edildiğinde metal raf sistemlerini önermektedir.

Paslanmayan Metal Rafların İmalatı

Metal raf sistemleri imalatı sürecinde temel olarak krom ve demir elementleri kullanılmaktadır. Krom elementinin uygun oranda alaşımının sağlanması durumunda ise sizlere uzun vadede deformasyona uğramayacak, bir diğer ifade ile de “paslanmaz” nitelikte bir raf sisteminin sunulması mümkün olacaktır.

Paslanmaz nitelikteki rafların tercih edilmesini gerektiren durumların başında değişken ortam koşullarına sahip alanlar gelmektedir. Özellikle de nem oranı yüksek bir ortamda rafların ve diğer nesnelerin yapısal deformasyona uğramaları durumu söz konusudur. Bu durumun önüne geçilebilmesinde alınabilecek bir çok önlem var ancak en sağlıklı olanı ise paslanmayan nitelikteki rafların tercih edilmesidir. Rafgrup Bursa Raf Sistemleri İmalatçısı olarak Bursa’da bulunan faaliyet alanınız için paslanmaz nitelikte metal rafların imalatını da gerçekleştiriyoruz.

Metal Raf Sistemleri imalatı Fiyatları Ne Kadar?

Metal Raf Sistemleri İmalatıDayanıklılık bakımından diğer modellere kıyasla çok daha dayanıklı olan metal raflar; depo, arşiv, endüstriyel gibi bir çok farklı alanda tercih edilmektedir. Bu denli güçlü bir malzemeden imal ediliyor olması ve aynı zamanda talep oranı fiyatları etkileyen unsurlardan bir kaçıdır. Rafgrup Bursa Raf Sistemleri İmalatçısı olarak, Bursa’da şimdiye kadar başarılı bir şekilde tamamladığımız bir çok metal raf sistemleri imalatı projesi var ve her bir proje için piyasa geneline kıyasla oldukça makul seviyede fiyat teklifleri sunmuş bulunuyoruz. Üstelik alanında uzman ekibimiz titizlikle faaliyetlerini sürdürmekte olup, imalat sürecinde de malzeme kalitesinden asla ödün verilmemektedir. Uzun vadede beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacak her türlü metal raf modeli için en iyi imalat, satış ve montaj çözümünü sunuyoruz. Bu bağlamda size özel fiyat teklifimiz için lütfen iletişime geçiniz.