Palet Rafı

/ / Blog
Depo Raf Sistemleri

Palet Rafı Nedir?

Palet rafı, malzeme yükleme ve boşaltma işlemlerinde kolaylık sağlayan depolama sistemleridir. Paletli sistemler, yüksek ve derinlik kullanılarak yüksek depolama olanağı sunan depolama sistemleridir. Bursa firmamız, lojistik ve dağıtım firmaları için istenen ölçülerde paletli sistemleri üretir. Paletli ürünlerimiz, mala ya da ürüne doğrudan ve en hızlı şekilde ulaşılması için tasarlanmalıdır. Oldukça geniş yelpazede çözümler sunacak  paletli ürünlerimiz , kullanılacak olan alanın %85 oranında yer tasarrufu sağlamalıdır. Ayrıca taşıma kapasitesinin de mükemmel olacak şekilde tasarlanması gerekir. Çok yönlü kullanıma sahip olan ve en kolay en ekonomik montaj yöntemleri ile Bursa depolama sistemlerinin kurulum ve montajı da son derece hızlı ve pratiktir.

Bu sistemler üretilirken bir sürü detay göz önüne alınmalı ve değerlendirilmelidir. Bursa firmamız, çalışma disiplini, işine verdiği önem ve ürünlerinin kalitesiyle sektörde uzun yıllardır faaliyet göstermektedir. Bursa firmamızın sizlere sunduğu ürünler tercih edilirken öncelikle paletli ürünlerin kullanılacağı alanın genişliğinin ölçülmesi gerekmektedir. Daha iyi bir hizmet verebilmek adına “tavan yüksekliği ne kadardır, ne tip palet kullanıyorsunuz, paletlere ne sıklıkta ulaşmanız gerekiyor, kaç palet stoklamanız gerekiyor” sorularının cevabını almak gerekir. Bu sorular sayesinde müşterinin ihtiyaçları netleşir ve ona uygun sistemler üretilir.

Palet Rafı Türleri

Zemine istiflemek:

Zemine istifleme, bu ürünün zemine sıralı olarak dizme yapılarak stoklandığı en temel yöntemdir. Bu sistemler, yük destekleme olasılığı mevcut ise, üst üste istiflenebilir. Ekipman yatırımının olmayışı ve yüksek depolama özelliğine sahiptir. Büyük miktarda alan kaplar.

Konvansiyonel Palet Rafı

Konvansiyonel palet rafı (Sırt Sırta Sistemler), günümüzde en sık kullanılan palet depolama tipidir. Ayak ve traverslerden oluşmaktadır. Palet ve deponuzun yüksekliğine bağlı olarak bir modülde birden fazla ürün katı mevcuttur. Yoğun depolama özelliği olmasına rağmen uygun fiyatlarda üretilir.

Drive İn

Palet Rafı

Drive-in, forkliftin bir ürün parçası içerisine girmesine olanak tanıyan bir depolama sistemidir. Paletli ürünlerimiz  yatay traversler yerine yan sabitlenmiş ve özel şekillendirilmiş raylar üzerine yerleştirilir. Böylece modülün ön yüzü açıkta kalmaktadır. Sistemi sağlamlaştırmak için ayaklar üst kısımdan birbirine emniyet profilleri ile bağlanmıştır.

Paletli Kayar Raf

İçerisinde eğimli makaraları sabitlemek için bu tip palet rafı ayak ve travers kullanılmaktadır. Makaralara hafif eğim verildiğinden arkadan yüklenen paletler doğal bir akış ile öne doğru hareket eder. Sistemin önünden bir palet tahliye edildiğinde, hattaki bir sonraki palet çıkış konumuna doğru hareket eder. Büyük miktarda ürün depolamak için uygundur.