Palet Rafları

/ / Blog
Depo Raf Sistemleri

Palet Rafları Nelerdir?

Palet rafları, depolama sistemlerinde makara kullanarak eğimli bir şekilde hareket eden sistemlerden oluşmaktadır. Paletli ürünler, paletlerin emniyetli bir şekilde hareket etmesi için hareketli fren sistemini bünyesinde barındırmaktadır. Paletli sistemler dinamik makara ve statik sistemlerden oluşur. Makaralar sayesinde ürün yükleme ve boşaltma işlemleri yapılırken Bursa paletli ürünlerimiz işlevselliğini gösterir, fren sistemi sayesinde hız kontrolü sağlanır. Paletli ürünler, depolama alanından tasarruf ettirir. Ayrıca depolama işlemini zevkli bir hale getirir.

Bursa firmamız, paletli ürünlerin alanında kendini geliştirmiş, gelişen teknolojiyle beraber en kaliteli malzemeleri bir araya getirerek iyi bir hizmet sunmaktadır. Günümüzde endüstrinin, sanayinin gelişmesiyle paletli ürünlerin piyasası daha fazla talep görmeye başlamaktadır. Alanında öncü kuruluşlardan biri olan Bursa firmamız,  ürün çeşitliliği ve kalitesiyle kendine önemli bir yer oluşturmuştur.  Bursa paletli ürünleri, zevkli tasarımları ve ürün işlevsellikleriyle müşterilerin hem göz zevkine hitap etmekte hem de ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 

Palet rafları, değişik firma ve sektörlerin tercih ettiği bir sistemdir. Lojistikten, elektronik eşyalara, ilaç sektörüne kadar geniş kitlelere ulaştırılıyor. Bursa paletli ürünlerimiz kaliteli ve garantilidir. Paletli ürünler, maliyet açısından çok pahalı olmayıp bakımı ve temizliği de son derece kolay olmaktadır. Paletli ürünlerin amacı, ürünler stoklanırken iş gücünü ve maliyeti azaltmaktır. Depo yönetimini kolaylaştırmak ve hızlı sevkiyat yapmaktır. Paletli ürünlerin kullanım amaçlarına göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Bu nedenle kullanılacağı alana bir ziyaret yapılmalı ve paletli ürünlerin ne amaçla kullanılacağı tespit edilmelidir. Farklı ağırlıktaki ürünler için farklı sistemler kullanılmaktadır. Dolayısı ile bu şekle tespit yapılması sonucu paletli ürünlerin hem ekonomik, hem kaliteli, hem amacına uygun olması hem de uzun ömürlü olması sağlanacaktır.Palet Rafları

Palet Rafları Kurulumu

Paletli ürünlerin kurulumu için uzman ekip ile birlikte depolama sistemleri müşterilerinin ortaklaşa çalışması gerekmektedir. Gerekli olan ve ihtiyacı karşılayacak olan paletli ürünler için yapılması gereken depolama sistemleri kombinasyonu en doğru şekilde tasarlanmalıdır. Paletli ürünlerin mal ya da ürünün taşınmasına karşı dayanıklı olması, kullanım sürelerinin uzun olması ve ürün ya da malların giriş çıkışlarının rahat olması da hesaplanarak palet rafları, organize edilerek ekip çalışması yapılmalıdır.